דף הבית   |   אודות   |   תנאי שימוש   |   צור קשר
   מקרקעין
   איתור כספים אבודים
   קבוצות רכישה
   מימון
   משכנתא ומחזור משכנתא
   הסדרי חובות
   משכנתא הפוכה
חדשות
מימון רכישת בנין בת"א על סך של 10 מליון ₪
מימון 35 יחידות בקבוצת רכישה בהרצלייה 37 מליון ₪
מימון 57 יחידות בקבוצת רכישה בחדרה 28 מליון ₪
ליווי רכישת קרקע חקלאית ברעננה 7 מליון ₪
ליווי וארגון קבוצת רכישה עבור בית רופאים בת"א
ליווי וארגון קבוצת רכישה ל 43 יחידות דיור בירושלים
מחזור הלוואה על סך של 6 מליון ₪ וחיסכון של מאות אלפי שקלים חדשים
מחזור הלוואה על סך של 4,7 מליון ₪ שנלקחה לצורכי הרחבת עסק קיים

קבוצות רכישה

קבוצות רכישה
 
♦קבוצות רכישה

משרד עו"ד גדי קוצינסקי מתמחה בארגון קבוצות רכישה, ניהול קבוצות רכישה, קבוצות רכישה לנדל"ן, הצטרפות לעמותה לבניה, וניהול עמותות לבניה.
קבוצות רכישה ועמותות בניה הנן דרך אלטרנטיבית לבנית דירות ומשרדים לעומת הדרך השגרתית של רכישה מיזם. דרך זו מיועדת, על פי רוב, להשיג חסכון בעלויות ההקמה.
במשך השנים משרדנו ארגן וניהל קבוצות רכישה רבות הן לדירות מגורים והן למשרדים.

♦מהי קבוצת רכישה
בעסקה רגילה היזם \ קבלן רוכש מהבעלים קרקע לבנייה, בונה ומוכר דירות או משרדים. במסגרת העסקה מחויב היזם, המוגדר כעוסק, במע"מ על הקרקע ועל שירותי הבנייה, עליו הוא מזדכה עם מכירת הדירה/המשרד. כמו כן, היזם מחויב במע"מ על אגרות והיטלי פיתוח, וכן במס רכישה בגין הקרקע ומס מכירה בגין מכירת הדירה/משרד. בנוסף, עליו לשאת בהוצאות המימון לפרויקט וכן בהוצאות שיווק השונות. העלויות גבוהות וכך גם הדירה/משרד ללקוח בהתאם וזאת מבלי להוסיף את הרווח היזמי של הקבלן.
שיטת קבוצת הרכישה, החוסכת במספר עלויות, בעיקר במיסוי, מהווה אלטרנטיבה לרכישת דירה/משרד במחירים מוזלים. השיטה מביאה לירידת מחירי הדירות/משרד בכ 35% ממחיר דירת/משרד קבלן.
בעסקה כזו, מתארגנת קבוצת אנשים המאתרת קרקע מאושרת לבנייה, כאשר כל חבר מקצה סכום כסף, בהתאם לחלקו בזכויות. הקבוצה רוכשת בעסקת מזומן את הקרקע מידי בעליה, ולאחר מכן מתקשרת בחוזה ומזמינה שירותי תכנון, רישוי ובנייה מקבלן חיצוני.
חברי הקבוצה, למעשה, מוותרים על שירותיו של היזם, ובכך חוסכים לעצמם את הרווח היזמי. עם זאת, לרוב, כאשר מדובר בקבוצה גדולה, יעמוד בראשה גוף ניהולי, אשר ירכז את חבריה ואת פעילותה. גוף זה יגבה בסופו של יום את דמי הניהול.
חיסכון נוסף טמון בהוצאות המימון, שכן כל חבר בקבוצה מביא הון עצמי מהבית, ולא נדרשת הלוואה של יזם בגין רכישת הקרקע. שיווק הדירות/משרדים נחסך גם הוא מחברי הקבוצה, שכן כל הדירות/משרדים "מכורות" עוד במועד רכישת הקרקע (בעלי הקרקע הינם בעצם בעלי הדירות/משרדים).
בנוסף, לא משולם מע"מ על מרכיב הקרקע, לרבות מרכיב מס הרכישה ( מס רכישה משולם רק על עלות הקרקע ולא לא עלות דירה/משרד), כאשר המוכר הנו יחיד. ברכישת קרקע ממינהל מקרקעי ישראל משולם מע"מ, מאחר ומינהל מקרקעי ישראל מסווג כעוסק. חיסכון במע"מ קיים גם על אגרות היטלי פיתוח, שכן חברי הקבוצה משלמים את האגרות במישרין לרשויות המקומיות. במידה והעסקה מתבצעת על-ידי קבלן, הוא משלם מע"מ גם על מרכיב זה. במקרים מסוימים נחסך גם מרכיב הייזום, וכן המע"מ ומס הכנסה החלים עליו.
החיסכון במיסוי בלבד מוערך ב-17% משווי הדירה/משרד, ובהנחה שמדובר בדירת 4 חדרים באזור ביקוש, הרי שזהו חיסכון של 45 אלף דולר לכל הפחות.
בסה"כ, פערי החיסכון שבין רכישת דירה/משרד מקבלן לבין רכישת דירה במסגרת קבוצת רכישה עשויים להגיע
ל-35% .

 
דף הבית  |  צור קשר